Thursday 6 PM Open

League Standings

Team Games Played Won Lost Tie Pts
Bodovinitz 12 8 2 2 18
Dillon 12 6 2 4 16
McLeod 10 7 2 1 15
Sormunen 11 7 3 1 15
Rappana 11 6 3 2 14
C. Johnson 11 5 3 3 13
North Pole Bar 10 6 4 0 12
Kraus 11 5 4 2 12
Priley 10 5 4 1 11
J. Hansen 12 5 6 1 11
O'Leary 10 5 5 0 10
G. Johnson 11 4 5 2 10
Arola 11 4 6 1 9
Barr Engineering "A" 10 4 6 0 8
Agate Electric 11 3 6 2 8
Christensen 12 3 8 1 7
Bastianelli 12 2 9 1 5
D. Hanson 9 1 8 0 2

Next Draw (View Full Schedule)

Match Score
February 5, 2015, 6:00 pm: 1
Bastianelli – Kraus
-:-
February 5, 2015, 6:00 pm: 2
North Pole Bar – Priley
-:-
February 5, 2015, 6:00 pm: 3
Agate Electric – Rappana
-:-
February 5, 2015, 6:00 pm: 4
J. Hansen – Christensen
-:-
February 5, 2015, 6:00 pm: 5
Barr Engineering "A" – O'Leary
-:-
February 5, 2015, 6:00 pm: 6
McLeod – G. Johnson
-:-
February 5, 2015, 6:00 pm: 7
Dillon – D. Hanson
-:-
February 5, 2015, 6:00 pm: 8
Arola – C. Johnson
-:-
February 5, 2015, 6:00 pm: flex
Bodovinitz – Sormunen
-:-

Full Results

Club 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
1Bodovinitz - -:- 5:4 -:- 5:6 7:6 6:3 6:1 -:- 7:7 9:6 -:- 1:1 6:5 -:- 6:9 4:2 7:5
2Dillon -:- - 1:1 8:1 7:4 7:7 -:- -:- 3:3 3:5 7:6 6:6 1:0 6:4 1:7 -:- 6:4 -:-
3McLeod 4:5 1:1 - -:- -:- 7:5 -:- -:- 1:0 2:5 -:- -:- 8:3 9:1 -:- 6:5 1:0 7:6
4Sormunen -:- 1:8 -:- - -:- 1:1 -:- 6:4 5:1 7:2 4:6 2:5 6:2 -:- 5:1 8:5 3:0 -:-
5Rappana 6:5 4:7 -:- -:- - 0:1 6:8 6:6 -:- 5:2 6:3 -:- 8:3 4:0 -:- 1:1 7:3 -:-
6C. Johnson 6:7 7:7 5:7 1:1 1:0 - 6:8 -:- -:- 2:1 -:- 7:2 -:- -:- 2:2 -:- 6:0 9:3
7North Pole Bar 3:6 -:- -:- -:- 8:6 8:6 - 6:4 -:- 2:7 4:9 8:6 8:7 -:- -:- 4:6 -:- 3:0
8Kraus 1:6 -:- -:- 4:6 6:6 -:- 4:6 - -:- -:- 4:3 1:0 9:2 8:9 5:5 4:3 -:- 6:1
9Priley -:- 3:3 0:1 1:5 -:- -:- -:- -:- - 5:2 8:7 5:6 -:- 6:5 1:0 4:6 6:5 -:-
10J. Hansen 7:7 5:3 5:2 2:7 2:5 1:2 7:2 -:- 2:5 - 1:7 1:6 -:- -:- 7:4 -:- 7:3 -:-
11O'Leary 6:9 6:7 -:- 6:4 3:6 -:- 9:4 3:4 7:8 7:1 - -:- -:- -:- -:- 7:3 8:4 -:-
12G. Johnson -:- 6:6 -:- 5:2 -:- 2:7 6:8 0:1 6:5 6:1 -:- - 6:7 3:9 -:- 9:5 1:1 -:-
13Arola 1:1 0:1 3:8 2:6 3:8 -:- 7:8 2:9 -:- -:- -:- 7:6 - -:- 7:1 7:3 -:- 6:4
14Barr Engineering "A" 5:6 4:6 1:9 -:- 0:4 -:- -:- 9:8 5:6 -:- -:- 9:3 -:- - 7:6 -:- 2:8 6:0
15Agate Electric -:- 7:1 -:- 1:5 -:- 2:2 -:- 5:5 0:1 4:7 -:- -:- 1:7 6:7 - 8:4 6:7 9:1
16Christensen 9:6 -:- 5:6 5:8 1:1 -:- 6:4 3:4 6:4 -:- 3:7 5:9 3:7 -:- 4:8 - -:- 0:7
17Bastianelli 2:4 4:6 0:1 0:3 3:7 0:6 -:- -:- 5:6 3:7 4:8 1:1 -:- 8:2 7:6 -:- - -:-
18D. Hanson 5:7 -:- 6:7 -:- -:- 3:9 0:3 1:6 -:- -:- -:- -:- 4:6 0:6 1:9 7:0 -:- -

League Winners

  • 2014: Jeff Goetzman (Skip), Tony Trenberth, Andy Rootes, Jon Fiskness, Todd Janigo, Noah Fiskness
  • 2013: Seppo Sormunen (Skip), Aileen Sormunen, Mike Huska, Jon Peterson, Jess Brozic, Jeff Ritchie
  • 2012: Seppo Sormunen (Skip), Jeff Ritchie , Mike Huska, Aileen Sormunen
  • 2011: Seppo Sormunen (Skip), Jeff Ritchie, Mike Huska, Aileen Sormunen and alts Hudson Turner and Jess Brozic
  • 2010: Seppo Sormunen (Skip), Jeff
 Ritchie, Mike Huska, Hudson Turner and Jess Brozic